Jak ćwiczyć by schudnąć? Porady trenera

Dałeś na frytki, kiełbaski i ciasto czekoladowe a pizza, które podaję za grzechy rzadko. Zdrowy i poprawny w rzeczywistości. Uczęszczane siłowni lub wykonując 3-4-5 razy w tygodniu, aby przejść seanse izotoniczny i metabolicznych (z cardio-fitness), tak naprawdę nie możesz dowiedzieć się jaki problem jest i gdzie źle.

Zadaj sobie pytanie: „Dlaczego nie mogę poprawić definicję mięśni? Bo mimo, że jestem zdecydowany i trenuję bardzo nie masz tych mięśni poprzecznie prążkowanych i zdefiniowane, udowodnić, że to i oni dawać mi satysfakcję? Chyba nie chodzi o diety i odżywiania rozmowy niekoniecznie genetyczne predyspozycje. Rzeczywiście to jest możliwe, że Twoje wysiłki utrudniać optymalne zmniejszenie tłuszczu.

porady trenera personalnego

Wszystko bowiem zależy od, nie tylko przez wysiłek w szkolenia, ale przede wszystkim na drodze pociąg. Sesje cardio trwać na wieki tyle i wybrać hantle, sztangi, kettlebells lub zawsze bardzo niskie obciążenia? Spędzać zbyt dużo czasu szkolenia z przejadania się specjalizacji? Może… w rzeczywistości, to prawdopodobnie… są trzy powody, które wśród tych na treningu Cię od osiągnięcia maksymalnej mięśni definicji. Teraz jest czas, aby rozwiązać problem na stałe.

Zasada numer 1: krótkie i intensywne Cardio Fitness

Wśród błędnych przekonań o treningu jest że przy czym wzmocnienia z ciężarami (izotoniczny) są używane do budowania mięśni podczas aktywności metabolicznej cardio i schudnąć. Trener Laura Kamińska tłumaczy co należy poprawić. Kto ma przede wszystkim po to, aby poprawić definicję często ma priorytety aerobiku, spychając wagi (uaktualnienia) w tle: mówimy o 45-60 minut na bieżni, po 15-20 minut wagi np. Nic bardziej mylnego… więc końcowy wynik jest zazwyczaj niektórych utrata masy ciała, ale nie tkanki tłuszczowej.

Rzeczywistość jest, że tego, że wzmocnienie szkolenia siły wspomaga odchudzanie, a nadmiar cardio/fitness może mieć szkodliwy wpływ na tkanki tłuszczowej, ponieważ „Spala” mięśni, co powoduje spowolnienie metabolizmu. Z diety, zdrowe i prawidłowe zrównoważony w białko i węglowodany, masy ciała szkolenia rozwoju mięśni, co z kolei wiąże się z bardziej aktywnego metabolizmu, który pozwala spalić więcej kalorii i tłuszczu (patrz podnoszenie wartości GH kto, oprócz tego, że hormon trophism mięśni, jest również tracić hormonu ponieważ lipolityczne). Jeśli cardio sesji można spalić więcej kalorii niż sesji z ciężarkami, kalorii w spoczynku podczas snu lub na przykład oglądanie telewizji w ciągu godzin treningu jest większa niż po tlenowych.

Do realizacji tego rodzaju ciała, że się robi dużo aerobik po prostu zobaczyć maratończyk lub triathlete. Biegaczy lub innych sportowców wytrzymałościowych są rzeczywiście smukły i chudego… ale ma więcej definicji mięśni maratończyk lub lekkoatleta (sprinter)? Oczywiście te ostatnie.

Nie oznacza to, że rozwiązanie leży w całkowita rezygnacja z cardio-fitness, ale z pewnością lepiej pożegnać się niekończące się sesje (45-60 minut) na stepper lub rower treningowy.

Zastąp je z trening interwałowy o wysokiej intensywności, który pozwoli Ci spalić więcej kalorii i więcej tłuszczu i utrzymania masy mięśniowej.

Podstawą tego treningu jest intensywność. Od tego typu sesje zazwyczaj trwać 20 minut lub tak, istotne jest, aby w najlepszym luźnego kroju. Niskiej intensywności cardio sesji można dojść i słabe rezultaty. Trening interwałowy opiera się na przemian, na przykład, szybki bieg do podnieść tętno i światła, do odzyskania od stresu przed rozpoczęciem ponownie szybko uruchomić (na przemian strzał i aktywne odzyskiwania).

Preferowane jest stosunek czasu sprint/odzyskiwania 1/1 (przykład 20 sekund, Sprint, 20 sekund powolne odzyskiwanie… bardzo twarde) lub 1/2 (przykład 20 sekund, Sprint, 40 sekund powolne odzyskiwanie… bardziej miękki).

Można poćwiczyć z intensywnego odstępach czasu nawet w inny sposób: maszyny eliptyczne, stepper schodów, wiosłowania, kettlebell, pływanie, jazda na łyżwach i wszelkich innych czynności metaboliczne (kardio).

Również organizacji i planu szkolenia jest niezbędne do zmniejszenia ewentualnej utraty masy mięśniowej, sesje enhancement (wag) należy oddzielić od urządzeń cardio, które czynią je zarówno w tym samym dniu. Jednak jeśli zdecydujesz się wykonać pracy złożonej w tej samej sesji… na pewno wskazane jest pierwsza część inicjacji (co pozwala nam zwiększyć nasze wartości lipolityczne hormony), a następnie części wysokiej cardio-fitness Intensywność (trening interwałowy).

Zasada nr 2: Należy unikać nadmiernej specjalizacji

Teraz przyjrzyjmy się liście ćwiczeń. Problem może być, że przeprowadziłeś ogromną ilość ćwiczeń monoarticular (i w związku z tym szczególne segmentowe), takie jak wyciskaniu sztangi na klatce piersiowej bardziej krzyże na ławkę (bench press), bardziej noga rozszerzenie, które kuca, rzuca i martwy. Program szkolenia dla definicji musi opierać się na intensywnych ćwiczeń związków (global multiarticular) obejmujące więcej mięśni burning bardziej intensywnie stymuluje metabolizm (zwiększone wzdłużne hormonalne).

Ma powodu, podczas szkolenia kilka osób do martwy ciąg lub intensyfikacji np… i jest z tego samego powodu, dlaczego bardzo niewielu ludzi osiągnąć znaczący rozwój kończyn dolnych. Najlepsze ćwiczenia są najtrudniejsze. Ogólnie mówiąc, im wyższy ładunku, który może być podnoszone w ćwiczenie, tym większa stymulacja mięśni, reakcji metabolicznych, trophism i redukcji tkanki tłuszczowej. Oczywiście istotna jest technika doskonałą wydajność w tych ćwiczeniach.

Program do definiowania oparte na przykład na deadlifts, kuca i podwyższeń się innym korzyści tego podejścia: piękno złożonych ćwiczeń (multiarticular) jest pozwalają zmniejszyć liczbę ćwiczeń, a często (błędnie) ludzie próbują zrekompensować brak intensywności wraz ze wzrostem objętości (dodatkowe ćwiczenia).

W koncepcji szkolenia Definiowanie funkcjonalności ćwiczenia może również zawierać składające się na przykład do uruchamiania Ława z hantlami na fitball, przysiady na bosu, proprioceptywną tabela lub curl na biceps odpoczynku na jedną nogę, ćwiczenia z TRX szkolenia zawieszenia (mam na myśli wszystkich tych sytuacjach destabilizującego). Poprawę stabilności i kontroli części środkowej (rdzeń) i kolejowego stabilizatory pomocnicze mięśnie oczywiście przydaje się. Ale po wykonaniu funkcjonalne ćwiczenia do destabilizacji sytuacji zazwyczaj nie mogą być wykonane z bardzo duże obciążenie. Ale w tym samym czasie aktywuje szereg grup mięśni niż konwencjonalne ćwiczenia klasycznego. Następnie, jeśli te funkcjonalne ćwiczenia z rzędu dla metabolicznej funkcjonalny trening… tu stworzyliśmy doskonałe cardio fitness funkcyjną na trening, który pasuje do naszego.

Więc moje ostatnie Rady jest użycie zarówno: duże mięśnie grupy jest mocno załadowany pociąg… albo wprowadzić funkcjonalne ćwiczenia.

Inne metody szkolenia, bardzo ciekawe i zdecydowanie zalecane dla uzyskania mięśni definicji i utrata masy ciała jest szkolenie kettlebell. Wszystkie badania naukowe o kettlebell treningi uznały uniwersalność i prostotę tego narzędzia kredytu może służyć w wszelkie fizyczne przygotowanie fizyczne i Sport z możliwością uzyskania bodźce basen dużo szerszy zakres niż klasyczny waga, co pozwala rozwijać siłę we wszystkich jego aspektach i osiągnąć i utrzymać dobrą kondycję.

W świecie fitness zawsze staramy się uzyskać idealne połączenie waga szkolenia przeciążenia (wagi), cardio/naczyń (cardio/fitness) i rozwoju różnych zdolności motorycznych (deficyt), wynikające w konieczności grać co najmniej 3 wybór elementów i/lub Sport (na przykład: Kulturystyka, biegania i walki sporty) i z wydatkiem energii i czasu bardzo silne. Treningu Kettlebells oferuje dokładnie to wszystko (trzy główne ograniczenia fizyczne i motoryczne umiejętności)… a wszystko to w tym samym czasie i z jednego narzędzia. Korzyści z ćwiczeń z Kettlebells są liczne i zróżnicowane.

Zasada numer 3: wykonać ciężki trening siłowy

Teoria, że aktywność metaboliczną (aerobowe) będzie spalić więcej tłuszczu wagi ciężkiej jest jednym z najbardziej błędne w dziedzinie szkoleń (zwłaszcza, jeśli przeprowadzane na długi, powolny)… ale moze jest jeszcze bardziej ekstrawaganckie: duża liczba Reps z lekkich wag (obciążeń) zwiększa mięśni definicji nad niskim powtórzeń z ciężkimi ładunkami. Ale czy na pewno o tym?!

Seria wysokiej liczby powtórzeń rozwijać wytrzymałość mięśni, ale niekoniecznie promować tłuszczu spalanie, 5, 6 i 7 serii faktycznie powtarza (nie później niż) mogą być bardziej skuteczne niż te od 20, 30 lub nawet więcej mieć mięśnie zdefiniowane i rzeźbione.

Mimo, że seria z niskim powtórzeń i wysokie obciążenia są idealne do rozwijania siły, liczne badania wykazały, że to utrzymać bardzo wysoki poziom testosteronu i GH dłużej po treningu i tak więc metabolizm (w związku z tym spożywać więcej i spalić więcej tłuszczu).

Przeciążenie szkolenia służy do zwiększenia siły, wytrzymałości i nie wysokie obciążenia low powtórzenie i serii są idealne do aktywacji wszystkich silnika jednostek, w tym tych fast twitch i zwiększyć testosteron i GH: te warunki są niezbędne do osiągnięcia ciała bardziej suche. Aktywacja szybko skurcz włókien mięśniowych jest bardzo ważny fakt, ponieważ potencjalnie są tropizm włókien wolnokurczliwych niż przedmiot. Ponieważ tkanki mięśniowej jest bardzo aktywne metabolicznie, nawet ten czynnik miał zdecydowanie pozytywne działania i aktywacja metabolizmu.

Na ciężki trening Przykładowy program może być przydatne przy definiowaniu korzystanie z super-zestaw (seria super) łącząc 3 ćwiczenia (bez przerw między nimi) i za pomocą bardzo duże obciążenie (3 lub 4 powtórzeń w każdym ćwiczeniu).